شنبه تا پنج شنبه ساعت 9-18

رنگساژ مو چیست | کاربردهای رنگساژ مو

رنگساژ مو

یکی از مواردی که همواره مورد توجه بسیاری از خانم ها و برخی از آقایان بوده است، رنگ کردن مو بوده که با توجه به تنوع بالایی که می توان در رنگ ها در اختیار داشت، محدودیتی را برای هیچ یک از سلایق نداشته است. رنگ کردن مو می تواند به سادگی، ظاهری متفاوت و متناسب با پوست چهره را ایجاد کند که در معرفی ظاهری آراسته در فرد، موثر است. اما برای احیای مونها و برگرداندن شفافیت و شادابی آن، لازم است که از روش رنگساژ مو استفاده نمود که یک راه حل موثر برای آن است که همواره موهایی با رنگی مناسب داشته باشید.

توجه به این نکته مهم است که به طور معمول این روش، برای موهایی که هایلایت شده و دارای مش است، به خوبی جواب می دهد. هنگامی که موهای خود را رنگ کرده و با استفاده از مواد دکلره، موهای خود را به انواع هایلایت می رسانید، در ابتدا ظاهر همه چیز عالی است. اما با گذشت زمان کوتاهی، رنگ مو، کیفیت خود را از دست داده و تغییر می کند.

در این جاست که استفاده از رنگساژ مو می تواند موثر واقع شده و درخشندگی موهای شما را بازیابی کند. همچنین برای افرادی که از کراتینه مو استفاده می کنند، به کارگیری این روش می تواند در درخشش موهایشان، موثر باشد. ضمن آنکه با رنگساژ می توان پایه رنگ قبلی مو را تا حدودی تغییر داد. در نظر داشته باشید که روش رنگساژ ، به هیچ عنوان به موها آسیب نزده و اثرات کراتینه را از روی موها حذف نمی کند.

رنگساژ مو

کاربردهای رنگساژ مو

نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که بین رنگ مو و رنگساژ، تفاوت وجود دارد. از این روش، هنگامی استفاده می شود که قرار است موهای دکلره شده را با کمترین میزان آسیب، رنگ نمود. این راهکار، مناسب موهای روشن است که به راحتی می تواند رنگ مورد نظر را به موها بخشیده و زیبایی آن ها را بازگرداند.

ضمن آن که در بسیاری از آرایشگاه ها، از رنگساژ مو برای تمدید هایلایت ها استفاده می شود. هنگامی که فرد تصمیم به تغییر رنگ موهای خود به شکل اساسی دارد، می تواند از تکنیک هایلایت استفاده کند که در این روش، موها از ریشه به سمت ساقه مو، روشن تر می گردد. بنابراین در هایلات، ریشه مو، نیازی به ترمیم ندارد و این باعث می شود که سلامت مو بیش از هر زمان دیگری، حفظ شود.

در این شرایط برای رنگ کردن موهای هایلایت، نمی توان موهای تیره و روشن را جدا نمود. در این جاست که با بهره گیری از روش کاربردی رنگساژ مو، احیای رنگ موی هایلایت، میسر می شود. بنابراین در این روند، موهایی که دکلره شده اند، رنگ می پذیرند. این بدان دلیل است که آن ها روشن تر هستند و موهای تیره تر، با روش رنگساژ، تغییری نخواهند داشت.

رنگساژ مو

بنابراین با این روش، می توان بدون از دست دادن زیبایی رنگ روشن موها، درخشندگی لازم را به آنها بخشید و آسیبی به آنها وارد ننمود. لازم به ذکر است که دلیل استفاده از روش رنگساژ در رنگ موهای بالیاژ، آمبره یا سامبره این است که در این رنگ موها، نیازی به رنگ شدن ریشه های مو نیست و تاثیرگذاری رنگساژ بر این رنگ های مو، بسیار عالی خواهد بود.

با توجه به اینکه رنگساژ، از موادی ضعیف تر در مقایسه با رنگ مو برخوردار است، مدت ماندگاری کمتری را روی موها دارد. برای دست یابی به یک روش مناسب رنگساژ مو ، می توانید با کارشناسان سالن زیبایی و آرایشگری تخصصی شیبا همراه باشید.

منبع

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب