شنبه تا پنج شنبه ساعت 9-18

رنگ و مش - هایلایت - آمبره، سامبره و بالیاژ و انواع آنها

مشاوره رایگان

رنگ و مش

رنگ و مش یا هایلایت

ایجاد تکه های روشن روی زمینه تیره را هایلایت یا رنگ و مش می گویند. تفاوت رنگ و مش با هایلایت در میزان روشنی و تیرگی زمینه موها با تکه ها میباشد. اگر زمینه مو تیره و تکه های ایجاد شده 6 یا 7 درجه روشن تر باشد به آن مش می گویند و اگر تفاوت زمینه مو با تکه های ایجاد شده 2 یا 3 درجه باشد هایلایت گفته می شود.هایلایت یا  رنگ و مش سالهاست که در بین خانمها طرفداران زیادی داشته و هنوز هم ادامه دارد.

انواع رنگ و مش ، هایلایت و روش های انجام آن :‏

 هالایت طبیعی :

 این نوع هایلایت برای کسانی که موهای خوبی دارند استفاده می شود و جلوه طبیعی تری را ایجاد می ‏نماید. برای اینکار کافی دسته های باریکی از از بخش جلو و بصورت لایه لایه جدا نمایید. رنگی را که برای هایلایت می ‏خواهید استفاده نمایید خیلی نباید روشن باشد و برای طبیعی جلوه دادن بهتر است یک یا دو درجه از موهایتان روشن تر باشد ‏تا طبیعی جلوه دهد.

هایلایت تیکه ای :

 برای موهایی که بافت ضخیم و زبری دارند استفاده از مش تیکه مناسب تر می باشد. در این نوع ‏هایلایت، دسته های 3 سانتی از مو را گرفته و به رنگ های روشن تر از پایه مو آغشته نمایید.

‏هایلایت مخفی :

 این هایلایت برای کسانی که می خواهند تغییر ظریفی داشته باشند مناسب می باشد و کافی است فقط ‏دسته های نازکی از قسمت های پنهان مو را گرفته و رنگ نمایید. این مدل مو زمانی که موهایتان را بروی شانه هایتان رها ‏نمایید قابل مشاهده می باشد.

اما در دو سال اخیر تکنیکهای جدید از رنگ مو رواج پیدا کرد که افرادی زیادی جذب آن شده اند.برای نمونه: بالیاژ, آمبره, سامبره و….

بالیاژ

بالیاژ به تکنیکی گفته می شود که در آن آرایشگر آزادانه رنگ را بر موهای شما می گذارد.در این روش نسبت به روش سنتی فویل نتیجه ی ملایم تر و طبیعی تری خواهیم داشت. در این تکنیک رشد ریشه باعث تغییر شدید در ظاهر نمی شود و نیاز به ترمیم رنگ ریشه  کمتر از حالت های دیگر است. این نوع رنگ کردن مو برخلاف روش های دیگر بیشتر با استفاده از دست انجام می پذیرد و برای همه موها، چه کوتاه و چه بلند قابل اجراست. البته بهترین حالت آن روی موهایی است که بلندی آن ها حداقل تا زیر شانه است.

آمبره 

آمبره یکی از محبوب ترین تکنیک های رنگ در سالهای اخیر است و به نظر می رسد که محبوبیت آن همچنان ادامه داشته باشد.در رنگ به روش آمبره رنگ تیره از ریشه شروع می شود و هر چه به ساقه می رسیم رنگ روشن تر است.

سامبره 

سامبره روش جدیدتری نسبت به آمبره است. سامبره ترکیبی از آمبره و بالیاژ است که در سالن زیبایی استفاده می شود. تغییر رنگ از تیره به روشن ملایم تر از روش آمبره است.

کالر ملتینگ

این روش مشابه آمبره و سامبره است با این تفاوت که از سه رنگ یا بیشتر استفاده می شود. لزوماٌ از رنگ تیره به روشن نمی ریم. می توان از هر رنگی در ریشه شروع کرد و به هر رنگی در ساقه رسید.

مش فویل

فویل هم چنان محبوب ترین روش برای تغییر دادن رنگ موست. با فویل می توان موها را  هایلایت یا لولایت کرد.می توان به یک تغییر ساده بسنده کرد یا هایلایت و لولایت فراوانی داشت و تغییر واضح تری ایجاد کرد.

 

انواع لایت‌ها چه تفاوتی با هم دارند؟

های لایت

در این روش تکه‌های مو را با کلاه مش یا فویل با رنگ تا ۳درجه یا با دکلره برای داشتن رنگ‌های خاص (قرمز، مسی، دودی،…) روشن می‌کنند.

لولایت

این کار عکس‌ های‌لایت بوده و در موهای بلوند تکه‌هایی را با رنگ (شماره ۳یا۴) تیره می‌کنند. در این روش مو باید ۱سانت رشد ریشه داشته باشد و در آن رنگ‌های گرم مثل طلایی یا شکلاتی استفاده می‌شود.

سان‌لایت

همان‌طور که می‌بینید این اصطلاح به بلوند کردن (دکلره کردن) بیضی بالای سر (از رستنگاه تا تاج سر) که پهنای آن بسته به سلیقه خاص شخص است، گفته می‌شود.

مون‌لایت

این کار عکس سان‌لایت است و تکه زیری مو بلوند شده و بیضی بالای سر تیره می‌شود.

هاف‌لایت

روشی پرطرفدار است که نوک موها را به شکل‌های مختلف (ردیفی، یکی در میان مثل مش) از ۳ تا ۱۰ سانت بلوند یا رنگ‌های فا نتزی در می‌آورند

مووی‌لایت

یک روش بسیار فانتزی است که مستطیل بالای سر را جدا کرده و دکلره می‌کنیم. سپس به ۳ تا ۷ قسمت افقی تقسیم کرده و توسط رنگ‌های فانتزی هر تکه را جداگانه رنگ کرده و می‌شوییم که به شکل رنگین‌کمانی روی موها قرار می‌گیرد.

اگر در رنگ‌کردن تنبل‌ هستید

اگر به دنبال یک تغییر قابل ملاحظه در موهایتان هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما های‌لایت را تجربه کنید. های‌لایت موها در سراسر سر پخش شده‌ و به همین دلیل ریشه‌های تازه رشد کرده چندان آشکار نمی‌شوند و برای کسانی که می‌خواهند هر 3 ماه یک‌بار موهایشان را رنگ کنند ایده‌آل است، البته یادآور می‌شویم در این حالت باید های‌لایت روی رنگ طبیعی موهای خودتان باشد. همچنین برای انتخاب رنگ مو متناسب با چهره مطلب انتخاب رنگ مو بر اساس چهره را مطالعه نمایید و همچنین برای  مراقبت از موهای رنگ شده حتما مطلب نحوه مراقبت از موهای رنگ شده را مطالعه نمایید

اکسیدان‌ها چه تفاوتی با هم دارند؟

اکسیدان که به عنوان تسریع‌کننده فعالیت شیمیایی در رنگ مو به‌کار می‌رود، باتوجه به نتایج مورد دلخواه شما و همچنین با تمایلات سازندگان رنگ‌ها تعیین می‌شود.

اکسیدان  vol10: رنگ را فقط به طور جزئی باز می‌کند.

اکسیدان vol20 : قدرت بازکنندگی و روشن‌کنندگی بالا روی موهای سفید را دارد.

اکسیدان vol30 : قدرت روشن‌کنندگی بالا با کمترین میزان رنگ را دارد.

در هر دو صورت چه هایلایت چه لولایت، گاهی مجبور هستید رنگ زمینه موهای خود را تغییر دهید. بیشترین تفاوت در درخشش و کیفیت رنگ به کار برده شده توسط آرایشگرتان است به همین دلیل شاید اولین قدم انتخاب آرایشگاهی خوب برای انجام هایلایت یا لولایت باشد.

هنگامی که موی خود را هایلایت می‌کنید، آرایشگر موی شما را حداقل دو درجه روشن‌تر از رنگ زمینه آن می‌کند همچنین بسیار رایج است که در هایلایت از پودر یا خمیر دکلره استفاده شود. در صورتیکه برای انجام لولایت او می‌بایست رشته‌هایی از موهای شما را تقریباً دو درجه تیره تر از رنگ زمینه رنگ کند و معمولاً ، از بلیچ استفاده نمی‌شود.

این را در ذهن داشته باشید که حتماً برای انتخاب رنگ هایلایت یا لولایت ملاک رنگ زمینه موی رنگ شده یا طبیعی شماست. رنگ مورد علاقه شما که به دوستتان می‌آید ممکن است برای شما بهترین انتخاب نباشد. افراد سبزه بیشتر هایلایت را می‌پسندند. اگر موهای بسیار تیره دارید و نمی‌خواهید از مواد دکلره استفاده کنید می‌توانید از آرایشگر خود بخواهید که رنگ‌هایی را به شما پیشنهاد کند که موهای شما را تنها دو درجه روشن تر می‌کند مثل مسی.

بهترین مارک های پودر دکلره

با توجه به اینکه بازار ایران پر شده از پودر های دکلره تقلبی با مارک های خارجی توجه داشته باشید که خرید خود را از مراکز معتبر انجام دهید، بهترین مارک های پودر دکلره خارجی آلترگو ، جوجو ، بس ، لورئال و شوارتزکف  می باشد  در بین ایرانی ها پودر دکلره آوایی مناسب است

بهترین مارک رنگ مو

اینجا هم بایستی دقت کنید که از مراکز معتبر خرید نمایید ، بهترین مارکهای رنگ موی خارجی شامل اکیا ، اورئال یا لورئال و بیوتی میباشد و در بین ایرانی ها مارک های بیول و دوگاری مناسبترند.

بهترین سالن رنگ و مش در تهران

ما ادعا می کنیم که از بهترین سالن رنگ و مش را در تهران برخورداریم دلیل این ادعای خود را در وهله اول برخورداری از پرسنل حرفه ای و صاحب سبک در این زمینه می باشد البته لازم به ذکر است که سالن زیبایی مژه در ابتدای امر یک سالن تخصصی رنگ مو بوده و به مرور لاین های دیگر آرایشگاهی به آن اضافه شده  و همچنین استادکارهای سراسر کشور جهت رفع اشکال و به روز شدن به سالن زیبایی مژه مراجعه می نمایند، استفاده از مواد اصل و خرید از مراکز معتبر خارجی یکی دیگر از شاخص های ما برای ارائه قدرتمند امور رنگ و مش بدون آسیب به موهای مشتریان می باشد ، سومین دلیلی که ما خود را یک مرکز فوق العاده هایلایت و رنگ مو می دانیم قیمت های مناسب است ، چرا که ما تمام سعیمان اینست که دستمزد خود را به حداقل ممکن برسانیم تا بتوانیم با قیمت مناسب کیفیت مطلوب را برای تمامی طبقات درآمدی ارائه نماییم. چرا که هدف اصلی ما ارائه با کیفیت خدمات و رضایت مشتریانمان می باشد و دستمزد واقعی کار ما احساس رضایت مشتریانمان می باشد.

اشتراک گذاری مطلب

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

[نوشته شده توسط شیبا آقایی مربی و مدرس دوره های رنگ و مش، و داور مسابقات کشوری ]