سالن زیبایی مژه

شینیون را چگونه زیبا درست کنیم؟

شینیون چیست و چگونه انجام می گیرد؟

شینیون یکی از بهترین مدل های مو برای مهمانی ها و مجالس است و بسیار از سالن های زیبایی از این مدل مو برای آرایش موهای عروس استفاده می کنند. در این مدل، مو به صورت بسیار زیبا و با مهارت آرایشگر در پشت سر جمع می شود.

به دلیل اینکه از گیره مو و سنجاق های مختلف برای درست کردن مدل موی شینیون استفاده می شود. احتمال خراب شدن و به هم ریختن آن بسیار پایین است به همین دلیل بسیاری از عروس خانم ها ترجیح می دهند که از این مدل مو استفاده کنند تا در شب عروسی خود مرتب و آراسته باقی بمانند.

تاریخچه شینیون

نام شینیون از واژه ای فرانسوی گرفته شده و می توان گفت که یکی از رایج ترین مدل های مو محسوب می شود. به طور کلی در این مدل، موهای بلند جمع و توسط سنجاق ثابت می شوند. در گذشته یونانی ها در اکثر اوقات موهای خود را بدین روش می آراستند. حتی مردان یونانی نیز موهای خود را شینیون کرده و محکم در پشت سر خود می بستند. استفاده از این مدل مو در زمان جنگ جهانی دوم، زمانی که زنان برای کمک به جبهه جنگ می رفتند به اوج خود رسید.

شینیون را چگونه زیبا درست کنیم؟

 شینیون یکی از بهترین مدل های مو برای مهمانی ها و مجالس است

نکاتی که باید در شینیون رعایت کرد

مهمترین نکته ای که یک آرایشگر باید آن را مدنظر قرار دهد، پیدا نبودن سنجاق در مدل موی شینیون است. برخی از آرایشگران تصور می کنند که استفاده از تعداد زیاد سنجاق موجب می شود تا این مدل مو زیبا و محکم تر بایستد در حالی که این طور نیست.

در صورتی که سنجاق به اندازه در جای خود قرار گیرد خیلی بهتر است تا اینکه تعداد زیادی سنجاق از لابه لای مو مشخص باشد. این مدل مو زمانی حرفه ای و زیبا است که با کمترین سنجاق درست شود. آرایشگران به راحتی می توانند برای مدل های مو کوتاه نیز می توانند با اضافه کردن کردن مو و یا پروتز، شینیون بسازند.

نکته دیگری که در این مدل مو اهمیت دارد، استفاده از مواد نگهدارنده ای نظیر تافت مو، ژل، کرم های مو و چسب مو است. آرایشگران باید بر اساس جنس و فرم مو از این مواد برای نگهداشتن این مدل مو استفاده کنند.

 اولین موردی که در درست کردن موی شینیون باید مدنظر قرار دهیم، سلیقه و انتخاب مشتری است

شینیون را چگونه درست کنیم

اولین موردی که در درست کردن موی شینیون باید مدنظر قرار دهیم، سلیقه و انتخاب مشتری است. برخی از مشتریان ترجیح می دهند که این مدل مو روی سرشان سفت و محکم نباشد. در این صورت آرایشگر باید از مواد نگدارنده متعادل و ملایم تری استفاده کند.

لازم به ذکر است که یک آرایشگر می تواند بر اساس سن، قد نوع چهره و ظاهر، بهترین مدل شینیون را که مشتری می آید انتخاب کرده و به وی پیشنهاد دهد. همچنین بهتر است که در سفت کردن پایه این مدل مو زیاد افراط نشود و وز مو توسط پوش دادن مو، تافت مو و یا ژل گرفته شود.

رایج ترین شینیون ها

شینیون بوشینگ، کلاسیک، خامه ای، حرارتی، نخی و حلزونی در حال حاضر رایج ترین شینیون هایی هستند که در اکثر سالن های زیبایی و آرایشگاه ها انجام می شود البته لازم به ذکر است که سالن زیبایی مژه به دلیل سابقه فراوان در این زمینه قادر است که مدل های شینیون بسیار زیادی را به زیباترین شکل ممکن برای مشتری انجام دهد.

در صورتی که تمایل دارید در مهمانی ها و مجالس بدرخشید، انتخاب آرایشگاه مناسب یکی از اصلی ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. نگران نباشد با اعتماد به ما خواهید توانست ستاره مجلس شوید.

منابع:
1. https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%DB%8C%D9%86%DB%8C%D9%88%D9%86
2.https://www.shadito.com/mag/%D8%B4%DB%8C%D9%86%DB%8C%D9%88%D9%86-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA