شنبه تا پنج شنبه ساعت 9-18

همه چیز در مورد وکس صورت

وکس صورت

پیشنهاد می شه اونایی که با بند انداختن مشکل دارن از وکس استفاده کنن چون برای این خانوم ها خیلی راحت تره و درد کمتری هم داره در مقابل بند انداختن؛ بعضی ها که با بند انداختن پوستشون زخم می شه با وکس بهتر کنار می یان.

حتما بخوانید:کراتینه کردن مو

یه نکته مثبت وکس اینه که موقع کندن پوست زیر وکس یه جورایی لایه برداری هم می شه چون علاوه به موهای زائد که به موم ها و یا وکس ها می چسبن پوست های مرده ولکه های روی پوستی هم با موهای زائد به وکس می چسبن ویه جورایی موقع کندن وکس کار پاک سازی و لایه برداری هم انجام می شه و پوستتون برای چند روز شفاف و روشن می شه. اکثراً با روش گفته شده درد کمتری رو احساس می کنند که خیلی قابل تحمل تر از بند انداختن هست

حتما بخوانید: روش های چاق کردن صورت

ضد عقونی کردن پوست

برای ضد عفونی پوست حتما از کرم ها و ژل های بعد از اصلاح ( افتر شیو ) استفاده کنید چون توی مواد تشکیل دهنده اونها الکل طبی ومواد نرم کننده و ضد التهاب وجود داره که پوست شما بهشون خیلی احتیاج داره از الکل طبی هم می تونید استفاده کنید ولی زیاد نزنید چون هم سوزش می یاره وهم الکل خالی پوست رو خشک می کنه برای همین هم با مواد دیگه ترکیب می شه برای ضد عفونی هیچ چیز جای الکل رو نمی گیره.

وکس صورت

حتما بخوانید: نحوه استفاده درست از ضد آفتاب

محلول های ضد التهاب

از محلول های طبیعی ضد التهاب استفاده کنید دارو خانه ها می تونن راهنمایی تون کنن بطور کلی برای خانوم های که حساس هستن الوئه ورا خوبه و محلول های ضد التهاب طبیعی که بدون نسخه هم می تونید از دارو خانه ها بگیرید. ولی اگر حساس نیستید لازم نیست از این محلول ها استفاده کنید.

کرم های لایه بردار

برای این که موهای زیر پوستی نداشته باشید حتما از کرم های لایه بردار آرایشی استفاده کنید. بعد از هر بار وکس احتمال موهای زیر پوستی زیاد می شه چون پوست نازک شده و موها توی رشد مجدد امکان داره برن زیر پوست و رشد کنن. که ما این رو نمی خوایم؛ پس لایه های بسیار سطحی از پوستمون رو بر می داریم تا سر مو های در حال رشد از پوست بیرون بیان و زیر پوست نمونن که رشد کنن و پوست روشون رو بگیره.

یه روز بعد از وکس سعی کنید توی نور مستقیم خورشید نرید یا با کرم های ضد آفتاب قوی در طول روز بیرون برید.

 اگر جوش های چرکی رو پوستتون هست وکس نکنید اول اون رو درمان کنید؛ وبعد به فکر از بین بردن موهای زاهد تون باشید. چون وکس کردن صورت یا بدن که جوش چرکی داره باعث می شه بقیه قسمت های پوست هم آلوده بشه و امکان داره جوش های چرکی جا های دیگه پوست هم در بیاد.

بالاخره سعی کنید همه نکته های بالا رو فراموش نکنید و یادتون باشه