شنبه تا پنج شنبه ساعت 9-18

میکاپ چگونه چهره را زیبا می کند

میکاپ چیست؟

میکاپ برای همگان و به خصوص برای بانوان نامی آشناست. تمامی خانم ها و دختر خانم ها روزانه به نوعی این کار را انجام می دهند. میکاپ همان آرایش صورت است که با مدل ها و سبک های مختلف بر روی چهره انجام می شود.

امروزه بیشتر مردم به سمت آرایش ساده گرایش دارند و امروزه آرایش های غلیظ چندان طرفدار ندارد. نمی توان این قضیه را نادیده گرفت که قدرت آرایش غیر قابل انکار است. در صورتی که بتوانیم از مواد و محصولات آرایشی با کیفیت استفاده کنیم، مسلما میکاپ زیباتری خواهیم داشت.

قبل از میکاپ چه کارهایی انجام دهیم

قبل از اینکه آرایش و میکاپ خود را آغاز کنید، بهتر است که از مرطوب کننده استفاده کنید. انتخاب یک مرطوب کننده مناسب، کمک زیادی برای آرایش بی نقص خواهد کرد. استفاده از سرم ها و لوسیون ها نیز برای تمیز و مرطوب کردن پوست بسیار موثرند.

میکاپ همان آرایش صورت است که با مدل ها و سبک های مختلف بر روی چهره انجام می شود

زیرسازی میکاپ

زمانی که به پوست صورت خود به طور کامل رسیدگی کردیم و از میزان رطوبت کافی آن اطمینان یافتیم؛ نوبت به زیرسازی میکاپ می رسد. در این مرحله از کرم های آرایشی زیرسازی یا پرایمر استفاده می کنیم. معمولا این نوع کرم ها برای صاف کردن پوست صورت استفاده می شوند و برآمدگی ها و جوش های صورت را می پوشاند.

برای استفاده از این کرم، مقدار کمی از آن را با انگشت خود بردارید و تقریبا در مرکز چهره خود قرار دهید سپس به آرامی شروع به مالیدن کرم کرده و آن را به گونه ها چانه و پیشانی خود برسانید.در صورتی که تصمیم دارید این نوع کرم را به پلک ها و اطراف چشم خود بمالید ، بهتر است که به نوع و کیفیت آن دقت کنید. به دلیل اینکه پوست اطراف چشم بسیار حساس است و ممکن است به آن آسیب وارد شود. زیر سازی در میکاپ بسیار مهم است و موجب می شود تا آرایش شما سالم و تمیز درآید.

زیر سازی در میکاپ بسیار مهم است و موجب می شود تا آرایش شما سالم و تمیز درآید

شروع میکاپ

پس از اینکه زیرسازی میکاپ انجام شد، نوبت به برجسته سازی گونه می رسد. در این مرحله با استفاده از رژ گونه و برس اپلیکاتور شروع به برجسته کردن گونه و چانه خواهیم کرد. با استفاده رنگ های مختلف رژ گونه شما به راحتی می توانید سایه و روشن را بر روی پوست خود ایجاد کرده و زاویه ای مناسب برای چهره خود بسازید .

درمرحله بعدی میکاپ، نوبت به سایه چشم می رسد. رنگ و نوع سایه چشم بستگی به سلیقه خودتان دارد . در هر صورت ابتدا سایه زدن را از خط مژه شروع کنید و سپس در بالای پلک خود پایان دهید. استفاده از خط چشم و نحوه صحیح استفاده از آن در میکاپ بسیار ضروری است. استفاده از ریمل مژه و ابرو نیز در مراحل بعدی میکاپ چهره قرار دارد.

استفاده از رژ لب در میکاپ

استفاده از رژ لب و انتخاب رنگ مناسب در میکاپ بسیار اهمیت دارد. در صورتی که پوست لب خشک شده باشد بهتر است که قبل از آن از اسکراب ملایم نرم کننده لب استفاده کنید.

برای اینکه اسکراب جذب لبتان شود به آرامی با انگشت خود بر روی لبتان ضربه بزنید. پس از آن شما می توانید از رژ لب استفاده کنید. در صورتی که از رژ لب براق استفاده می کنید، بهتر است که آن را به گونه ای روی لب خود بمالید تا کاملا یکدست شود.

منابع:
1. https://www.colorescience.com/learn/how-to-apply-makeup