شنبه تا پنج شنبه ساعت 9-18

اکستنشن چیست؟

اکستنشن یا بلند کردن مو یکی از روش­ هاییست که در میان بانوان طرفداران زیادی دارد. برای بسیاری از خانم­ها پیش آمده است که تصمیم به کوتاهی موهای خود گرفته­ اند اما پس از مدتی بعد از انجام اینکار ، پشیمان شده­ اند. اکستنشن برای این­ افراد روش بسیار مناسبی است. همچنین افرادی که تمایل دارند حجم موهایشان بیشتر دیده شود، می­توانند از این روش استفاده کنند. این روش موهایی بلند و لخت را برای مشتری به ارمغان خواهد آورد و یک خانم می­تواند با استفاده از این روش در مجالس و مهمانی­ ها بدرخشد. این روش برای بانوانی که از موهای نازک و بسیار کم ­پشت رنج می­برند، کمک بسیار بزرگی باشد اما نوع و کیفیت  محصول نیز بسیار دارای اهمیت است. لازم به ذکر است که بسیاری از بازیگران معروف نیز از این روش برای پرپشت و بلند نشان دادن موهای خود استفاده می­کنند.

حتما بخوانید:کراتینه کردن مو

اکستنشن مو چگونه انجام میشود؟

اکستنشن در واقع اضافه کردن موهایی مخصوص برای افزایش قد و حجم موی سر است. برخی از افراد ترجیح می­دهند که از موهای طبیعی استفاده کنند. قیمت این­گونه موها زیاد می­باشد . فواید این مدل اکستنشن در آن است که موی طبیعی همانند موی خودتان قابلیت رنگ، دکلره و یا هایلایت را دارد. دوام این نوع اکستنشن بسته به رشد موی سر فرد از سه تا شش ماه متغیر است. اگر از موی مصنوعی بدین منظور استفاده شود، نهایتا می­توان تا سی سانتیمتر موی سر را بلند­تر کرد و بیشتر از آن به موی طبیعی سر فشار وارد آورده و موجب ریزش آن می­شود. بهترین طول اضافه شده برای این مدل بیست و دو سانتیمتر است، مدت زمان ماندگاری این نوع مو نیز بسته به میزان رشد موی فرد از سه تا چهار ماه متغیر است.

حتما بخوانید: روش های چاق کردن صورت

چند روش نصب اکستنشن مو

چسب کراتین

این چسب برای پوست و مو بی­ضرر است و برای جلوی سر کسانی که موهای نازک و کم پشتی دارند، روش مناسب خواهد بود. در این روش، چسب کمی بالاتر از ریشه مو مالیده می­شود و سپس موی اکستنشن روی آن نصب می­شود. در مرحله آخر به وسیله گیره مو، فشار داده می­شود تا خوب به هم بچسبد.

رینگ

این روش برای افرادی که دارای موی نازک و کم پشت هستند، مناسب نیست به دلیل اینکه رینگ اتصالی به موهایشان کاملا دیده می­شود. روش­های دیگری از قبیل اکستنشن مو به روش لاینی، دوخت مو و اتصال حرارتی نیز وجود دارند که دوخت مو از بی ضررترین روش­ها محسوب شده و به راحتی از مو جدا می­شود.

حتما بخوانید: نحوه استفاده درست از ضد آفتاب

مو های اکستنشن چگونه تهیه می شود؟

موهای اکستنشن مصنوعی توسط کارخانجات و از مشتقات پلاستیکی و نفتی تهیه می­شوند و موهای طبیعی نیز معمولا از کشور هند وارد می­شوند. زنان هندی معمولا دارای موهای پرپشت، رنگ نشده و با کیفیت هستند. فروش مو در هند نوعی تجارت نیز محسوب می­شود.

روش های اکستنشن مو

مراقبت های پس از اکستنشن

پس از اکستنشن مو، مخصوصا به روش چسبی، بهتر است که تا 5 روز به حمام نروید تا چسب به طور کامل فیکس شود. سعی کنید که از شامپوهای مخصوص استفاده کنید به دلیل اینکه شامپوهای معمولی به دلیل داشتن سیلیکون، موجب حل شدن کراتین چسب و کنده شدن مو شوند همچنین  حتما موهای خود را به آرامی بشیویید. سالن زیبایی مژه با بهترین کادر پرسنل قادر است تا به وسیله باکیفیت­ ترین مواد و محصولات، بهترین اکستنشن را برای شما انجام دهد.

منابع: