سالن زیبایی مژه

رنگ و مش و روش مراقبت از آن

رنگ و مش و روش های انجام آن

رنگ و مش جزو جدایی ناپذیر هر آرایشگاهی است. به جرئت می توان گفت که هر خانمی حداقل یک بار موهای خود را رنگ و مش کرده است. مسلما موی مرتب و خوشرنگ تاثیر به سزایی در زیبایی فردی یک بانو خواهد داشت به همین دلیل این روزها کمتر خانمی به چشم می آید که موهای خود را رنگ نکرده باشد.

رنگ کردن سن نمی شناسد و همه خانم ها برای آراستگی خود از این روش استفاده می کنند. خانم ها عاشق تنوع درآراستگی ظاهر خود هستند به همین دلیل پیوسته کارهایی برای تنوع دادن به آرایش موی خود انجام می دهند.

لازم به ذکر است که رنگ و مش نیز برای زیبا ماندن نیازمند مراقبت است. در این مقاله قصد داریم تا شما را با مواد و وسایل لازم برای رنگ و مش همچنین مراقبت های پس از آن آشنا سازیم.

برای رنگ و مش نیاز به چه موادی است

پودر دکلره برای هردو روش رنگ و مش مورد نیاز است اما دکلره برای برخی از رنگ های تیره که نیازی به روشن شدن مو ندارد، استفاده نمی شود. به طور کل دو نوع پودر دلکره وجود دارد. پودر دکلره آبی که بسیار قوی است و برای موهای طبیعی و سالم مورد استفاده قرار می گیرد.

کسانی که موهای تیره و سالم دارند بهتر است از این پودر استفاده کنند. پودر دکلره سفید که ضعیف تر است و برای موهای حساس و رنگ شده مناسب است. این نکته را باید مد نظر قراردهید که دکلره کردن نیازمند تجربه و مهارت است. در صورتی که این پودر به موقع از روی سر برداشته نشود، موی سر از بین خواهد رفت پس به شما توصیه می کنیم که این کار را به آرایشگاه ها و سالن های زیبایی حرفه ای بسپارید.

اکسیدان نیز یکی دیگر از مواد مورد نیاز برای رنگ و مش است. برای دکلره کردن، پودر دکلره با اکسیدان مخلوط می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. اکسیدان برای رنگ کردن معمولی نیز با رنگ مو ترکیب و مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که اکسیدان از درجه های مختلفی برخوردار است و در صورتی که دارای مویی حساس و ضعیف هستید به هیچ عنوان برای رنگ و مش کردن موی خود از اکسیدان قوی استفاده نکنید.

رنگ و مش و روش مراقبت از آن

 رنگ و مش جزو جدایی ناپذیر هر آرایشگاهی است

مراقبت های لازم بعد از رنگ و مش

بعد از رنگ و مش مو، موی سر رطوبت طبیعی خود را از دست خواهد داد و همچنین بعد از هربار حمام رفتن و شستن مو، مقداری از رنگ آن کم شده و خواهد رفت. مهمترین و اصلی ترین اقدامی که شما انجام می دهید، انتخاب رنگ موی مناسب است. در صورتی که رنگ مو از کیفیت کافی برخوردار باشد علاوه بر اینکه آسیب کمتری به موی شما وارد می شود، رنگ و مش نیز دیرتر پاک خواهد شد.

سعی کنید تا 48 ساعت پس از رنگ ، موهای خود را نشویید تا بر روی موهایتان ثابت گردد. در صورتی که آرایشگاه خود را به درستی انتخاب کرده باشید، مطمئن باشید که آرایشگران این نکته را در نظر خواهند گرفت. سالن زیبایی مژه با بیش از ده سال سابقه کار، دارای کادری مجرب و حرفه ای است. در صورتی که تمایل دارید زیباترین رنگ و مش ها را بر روی گیسوان خود داشته باشید حتما سری به ما بزنید.

منابع:
1- https://mootanroo.com/blog/care-after-hair-color/
2- https://setare.com/fa/news/26595/%D9%85%D8%B4-%D9%85%D9%88-%D8%A2%D8%B4%D9%86%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%85%D9%88-%D9%88-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%B4-%D9%85%D9%88