سالن زیبایی مژه

همه چیز در مورد کراتینه کردن و مواد آن

کراتینه کردن

تقریبا همه خانمها با واژه کراتینه تا حدودی آشنا هستند اما تعدادی کمی اطلاعات دقیقی در مورد استفاده کراتینه و نحوه ی صحیح آن دارند.اینجا سعی میکنیم به زبان ساده برای شما توضیح دهیم که کراتینه چیست و چه زمانی میتوانید آن را انجام دهید.

حتما بخوانید: ماسک برای رفع جای جوش

کراتین چیست؟

کراتین نوعی پروتین است که در مو وجود دارد و صافی و درخشش مو را به وجود می آورد.کراتین تا زمانی که موهای شما طبیعی بوده و از رنگ و مواد شیمیایی استفاده نکرده باشید در موهایتان وجود دارد و البته این همان دوره ای است که مو به طور طبیعی نرم, لطیف و براق است.

چگونه کراتین طبیعی مو از بین می رود؟

هنگامی که مو در معرض مواد شیمیایی به خصوص دکلره قرار میگیرد به مرور رطوبت خود را از دست می دهد و زمانی که عمل دکلره تکرار شود ماده کراتین داخل مو نیز نابود می شود و مو خشک شده و حالت وز به خودش میگیرد.

البته شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که موهای خشک شده که در اثر تکرار رنگ و دکلره رطوبتش را از دسته داده با موهای آسیب دیده و اصطلاحا سوخته کاملا متفاوت است. مویی که سوخته را عمل کراتینه نه تنها نمی تواند ترمیم نماید بلکه بعد از مدتی شاهد ریزش موهایتان خواهید شد. پس دقت کنید که اگر موهای شما سوخته است راهی جز کوتاه کردن آن ندارید و انجام کراتینه تنها هزینه ی اضافی است که نتیجه ای نخواهد داشت.

کراتینه کردن برای چه موهایی مناسب است

کراتینه برای افرادی توصیه می شود که موهایشان سالم است و تنها دچار خشکی شده است.این موها را حتی میتوان با استفاده از ماسک های آبرسان و ویتامیه های مغزی مو تاحدودی ترمیم کرد و زبری آن را رفع نمود ولی در موارد شدیدتر شما وقتی از ماسک و ویتامینه نتیجه نمیگیرید می توانید از روش کراتینه استفاده کنید تا دوباره بتوانید موهایی درخشان و لخت داشته باشید.

کراتینه کردن مو

در یک حالت دیگر نیز کراتینه می تواند موثر باشد و آن برای موهایی است که به صورت طبیعی و مادرزاد خشک و وز هستند. موارد مراجعه کننده به کراتینه بیشتر این افراد می باشند زیرا معمولا به دنبال موهای صاف و نرم هستند و در اکثر موارد نتیجه خوبی میگیرند البته در صورتی که به یک متخصص خوب مراجعه کرده و از مواد کراتینه ای که آرایشگر به کار می برد اطمینان داشته باشید.

حتما بخوانید: روش های تقویت ابرو

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

اول اينكه مراحل انجام كار را با حوصله و با دقت انجام دهيد تا نتيجه عالي بگيريد، انجام كراتين بين ٣ تا ٤ ساعت زمان مي برد، اتوكشي رو با حوصله انجام دهيد.

كراتين ٤ تا ٦ ماه روي موهاي شما دوام دارد و براي افزايش زمان ماندگاري نكات زير را رعايت كنيد:

  • شامپو و ماسك مخصوص كراتين رو استفاده كنيد يا شامپوهاي فري سولفات (بدون سولفات).
  • از دکلره کردن مو پرهیز کنید چرا که دکلره باعث از بین رفتن کراتین می شود
  • آب استخر به خاطر كلر موجود در آن اثر كراتين را از بين مي برد.اگر خواستيد به استخر برويد حتما يك لايه ضخيم روغن نارگيل يا زيتون روي موهايتان استفاده كنيد.
  • وقتي موهاي شما خيس است آنرا حالت ندهيد يا نبافيد يا با كش نبنديد كه آن حالت را مي گيرد، بايد موهاي شما كامل خشك شود بعد استايلدهيد يا ببافيد و ببنديد.

حتما بخوانید: مهمترین نکات زیبایی

آیا کراتینه برزیلی باعث ریزش مو می شود؟

به هیچ وجه چنین چیزی صحت ندارد. کراتین ماده اصلی تشکیل دهنده مو می باشد و بازگرداندن کراتین به موی آسیب دیده به هیچ وجه به مو آسیب نمی رساند. کراتین برزیلی مواد شیمیایی خطرناکی ندارد که باعث ریزش مو گردد. تنها احتمالی که وجود دارد آنست که پوست سر شما  به فرمالدئید موجود در محلول کراتین حساسیت داشته باشد. این مطلب با یک تست ساده ، قبل از کراتینه کردن قابل تشخیص می باشد . البته حساسیت نیز اغلب فقط موجب سوزش و التهاب می شود و ارتباطی با ریزش موی سر ندارد

حتما بخوانید: سالن زیبایی در تهران

مواد کراتینه اصل

البته فرض ما بر اینست که مواد کراتینی که استفاده می شود اصل باشد. در مورد مواد تقلبی بارها افراد مختلف با من تماس گرفته اند و اظهار کرده اند که موهایشان بعد از کراتینه می شکند و می ریزد. علت اصلی این مورد ، مواد تقلبی است بنابر این باید مواد را از جای مطمئنی خریداری کنید و از اصل بودن آن اطمینان داشته باشید. این مساله فقط منحصر به کراتین نیست ، متاسفانه در بازار ایران که نظارت صحیحی بر آن وجود ندارد ، مواد آرایشی بهداشتی تقلبی زیادی وجود دارد. افراد متقلب  قوطی و بسته بندی های مشابه مارک اصل به تولید کننده های چینی سفارش می دهند و مواد تقلبی را در آن ها پر کرده آن را در بازار پخش می کنند. بنابر این تهیه مواد آرایشی اصل از فروشنده مطمئن و معتبر بسیار مهم است.

بهترین مارک مواد کراتینه اصل در ایران

لازم به ذکر است که بهترین مواد کراتینه متعلق به کشور برزیل است و بهترین مارک مواد کراتینه کادیو و کیوبی می باشد، حتما حتما سعی کنید که مواد را از مراکز معتبر خریداری نمایید، با توجه به حساسیت این موضوع و خرید مارک اصلی و اینکه تجربه به ما نشان داده که اغلب مواد کراتینه موجود در ایران اصل نبوده و در عمل کارایی ندارند، با استفاده از واسطه ای خرید خود را از برزیل انجام میدهیم ولی با توجه به حجم کم ارسال مواد کراتینه توسط واسطه ، مواد ما فقط جهت مصرف خود سالن زیبایی مژه و مشتریان می باشد و فروش مواد نداریم.

مطالب پر بازدید