شنبه تا پنج شنبه ساعت 9-18

پاکسازی پوست با موم پارافین

پاکسازی پوست با موم پارافین

شاید بسیاری از افراد، موم پارافین را در سالن های آرایشگری یا برخی از مراکز آبگرم دیده باشند. اما بسیاری پاکسازی پوست با موم پارافین را به خوبی نمی شناسند. باید اشاره کنیم که پارافین یک محصول جانبی فرآیند تصفیه روغن است و اغلب در نوع موم جامد بی رنگ است.

پارافین یک ماده شناخته شده است که در لوازم آرایشی استفاده می شود و انواع مختلفی دارد. این روغن به صورت مایع به عنوان روغن های معدنی که در کرم ها و لوسیون های زیبایی استفاده می شود، وجود دارد. در حالی که موم پارافین در سالن های زیبایی و درمان های آبگرم و مراقبت از کوتیکول استفاده می شود.

پاکسازی پوست با موم پارافین

مزیت های بی شمار پاکسازی پوست با موم پارافین

یکی از نکات بسیار مهم در مورد پاکسازی پوست با موم پارافین این است که می توان از آن برای چندین هدف پزشکی مانند ماساژ بر روی ماهیچه ها و مفاصل دردناک جهت تسکین درد نیز استفاده نمود، زیرا اثرات آرام بخشی دارد. همچنین، به افزایش جریان خون و بهبود سفتی مفاصل کمک می کند. باید اشاره کنیم که پارافین از نفت به دست می آید. این نوع از موم، بو و رنگ ندارد و به سادگی روی پوست قابل تحمل است، زیرا چسبناک نیست و منافذ را مسدود نمی کند.

یکی از دلایلی که موم پارافین به خوبی کار می کند و برای پاکسازی پوست با موم پارافین اقدام می شود این است که رطوبت را در پوست نگه می دارد و سلول های مرده پوست را از بین می برد، بدون این که آسیبی به پوست برساند. بنابراین موم پارافین، جوان کننده و طراوت بخش است و پوست را فوق العاده صاف می کند.

علاوه بر ترمیم پوست ترک خورده، مزایای پارافین می تواند برای کسانی که با فیزیوتراپی سر و کار دارند نیز مفید باشد. موم پارافین مزیت فوق العاده ای را برای کسانی که دارای شرایطی همچون روماتیسم مفصلی بوده و یا دچار درد در بدن ناشی از آسیب هستند بسیار مناسب است.

آیا موم پارافین بی خطر است؟

پاکسازی پوست با موم پارافین کاملاً بی خطر و مفید برای پوست و بدن است. از آنجا که برای ذوب شدن نیازی به حرارت بالا نیست، می توانید آن را بدون نگرانی از خطر سوختگی روی پوست خود بمالید. برای افرادی که پوست حساسی دارند، موم پارافین ممکن است نیاز به احتیاط داشته باشد و می تواند باعث ایجاد جوش شود. علاوه بر این، موم پارافین باید بر روی قسمت هایی از پوست بدون زخم یا بریدگی باز، استفاده شود.

پاکسازی پوست با موم پارافین

تاثیر موم پارافین بر پوست

استفاده از پارافین می تواند مزیت های بی شماری را برای شما داشته و تاثیرات فوق العاده را بر روی پوست شما بگذارد. از جمله این موارد می توان به ویژگی های ذیل اشاره نمود :

مرطوب کننده فوق العاده

پاکسازی پوست با موم پارافین معمولاً در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و یا در درمان آبگرم یا مانیکور مورد استفاده قرار می گیرد که باعث نرم شدن دست ها و کوتیکول ها می شود. با استفاده از پارافین، رطوبت در پوست به دام افتد و دست ها و ناخن های خشن را نرم می کند. ضمن آنکه پاهای شما قسمتی از بدن هستند که به دلیل استرس زیادی که هر روز به آنها وارد می شود، نیاز به توجه و مراقبت بیشتری دارند. درمان با پارافین برای پا به معنی ایجاد آرامش است که می تواند باعث درمان لکه های خشن روی پاها شده و حسی از آرامش و راحتی را فراهم کند.

نرم کننده پوست

به طور معمول، پوست شما استرس زیادی را با ساییدگی و فرسودگی تجربه می کنند که می تواند باعث ایجاد ترک ها و خشکی سخت شود. پاکسازی پوست با موم پارافین بدین جهت است که روغن های موجود در آن به نرم شدن این پینه ها کمک می کند، حتی می تواند برای مشکلات پوستی حساس مانند اگزما مفید باشد. با افزایش سن، پوست دست و پا برای جوان ماندن و نرمی نیاز به مراقبت بیشتر دارد و این روش می تواند در این روند، همچون معجزه عمل کند.

حذف پوست مرده با پاکسازی پوست با موم پارافین

پوست مرده می تواند اثرات منفی بر روی پوست و کوتیکول ناخن ایجاد کند و به محض شکل گیری باید برداشته شود. موم پارافین در از بین بردن این پوست مرده بسیار موثر است، در حالی که پینه های دست و پا را تسکین داده و نرم می کند و در کنار آن پوست ترک خورده خشک پاشنه پا نیز بهبود می یابد.

در صورتی که به دنبال یک مرکز مناسب برای پاکسازی پوست با موم پارافین هستید، می توانید از سالن زیبایی و مرکز تخصصی رنگ موی شیبا ، راهنمایی های لازم را دریافت کنید. در این مرکز حرفه ای، خواهید توانست اطلاعات کاملی در خصوص روش های مراقبت از پوست کسب کرده و همواره پوست و موهایی شاداب و درخشان داشته باشید.

پاکسازی پوست با موم پارافین

چگونه واحد پارافین خود را تمیز و ایمن نگه دارید؟

مشتریان ممکن است فکر کنند که فرو بردن چندین دست و پا در یک حوضچه پارافین گرم در هر روز، یک وضعیت با درصد بهداشتی کم است. اما این کاملا اشتباه است. ظرف مخصوص پاکسازی پوست با موم پارافین ، آنرا در دمای 128 تا 130 درجه نگه می‌دارد.

این امر، بیشتر پاتوژن ها را از بین می برد و چون آب وجود ندارد، آزمایش‌ ها نشان می ‌دهند که باکتری ‌ها، قارچ ‌ها و ویروس ‌ها رشد نخواهند کرد. با این حال، استفاده صحیح از دستگاه مهم است. اگر از موم مجدد استفاده نکنید و بعد از هر بار استفاده، دستکش را دور بیندازید، مواد خارجی را وارد محفظه نمی‌کنید.

هنگامی که دست یا پا در ظرف برای پاکسازی پوست با موم پارافین قرار می ‌گیرد، مواد جامد پارافین و هر پوست مرده یا عامل بیماری ‌زا فوراً در آن کپسوله می‌ شوند. ضمن آنکه در تمامی سالن های زیبایی، قبل از ورود، دست‌ ها یا پاها از روش ‌های بهداشتی پیروی کرده و نظافت لازم انجام می شود. اما حقیقتاً، حتی اگر مشتری بریدگی یا زخم داشته باشد، خطری برای آلوده کردن وجود ندارد.

تمیز کردن ظرف موم پارافین

در دنیای ایده آل، پاکسازی پوست با موم پارافین ، ماندگاری نامحدودی دارد. اما در دنیای واقعی، براده‌ها، گرد و غبار و موها می‌توانند راه خود را به داخل دستگاه پیدا کنند، به خصوص اگر در مراحل تمیز کردن ظرف موم پارافین، درب آن بلافاصله پس از هر بار استفاده تعویض نشود.

برای این کار، بگذارید موم یک شبه سفت شود. صبح روز بعد، دستگاه را برای مدت کوتاهی روشن کنید تا لبه ها گرم شوند تا موم بیرون بیاید. پس از برداشتن موم، داخل دستگاه را با یک پاک کننده خانگی یا ضد عفونی کننده سطح پاک کنید.

قبل از قرار دادن مجدد موم در دستگاه برای پاکسازی پوست با موم پارافین ، لایه زیرین موم را با استفاده از یک برش یا یک چاقوی گرم شده با دقت بتراشید، زیرا در اینجا هر گونه زباله جمع می شود. همچنین می توانید بدون اینکه دستگاه را از برق بکشید، درب آن را بردارید. یک دستکش پلاستیکی را روی دست خود قرار دهید.

با دستی که با پلاستیک پوشانده شده، دست خود را به داخل پارافین ببرید و توری را بردارید. اجازه دهید توری روی دستگاه خشک شود و سپس آن را روی یک سطح غیر متخلخل، مانند میز پیشخوان یا بالای درب وارونه قرار دهید. اجازه دهید پارافین برای چند دقیقه دست نخورده باقی بماند تا ذرات به هم زده شده دوباره در ته نشست کنند.

با استفاده از چندین حوله کاغذی انتهای محفظه را پاک کنید و رسوبات را در دستمال کاغذی جمع کنید. در صورت لزوم این فرآیند را تکرار کنید. بعد از اتمام کار، توری و درب آن را تعویض نمایید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب