سالن زیبایی مژه

روش های چاق کردن صورت (پر شدن صورت)

چاقی صورت دغدغه بسیاری از خانمها است به گونه ای که برای دست یافتن به آن راههای زیادی را امتحان میکنند و گاها متحمل هزینه های زیادی شده و حتی در برخی موارد دچار آسیب هایی نیز شده اند.

روش های پر شدن صورت

فرم صورت خود را بشناسیم

 • در بیشتر موارد چاقی صورت میتواند یک امر کاملا ژنتیکی است و فرد با آنکه بقیه اندامش چاق است دارای صورتی لاغر میباشد و یا اینکه یه محض کم کردن وزن اولین عضوی که لاغر میشود صورت است.البته باید توجه داشت که استخوان بندی صورت در فرمی که مدنظر است بسیار تاثیر دارد برای مثال افرادی که دارای صورتی با استخوان بندی کشیده یا بیضی هستند و مایل اند صورتشان گرد شود, چاقی صورت کمک چندانی به آنها نمیکند و تنها میتواند تاحدودی از کشیدگی صورتشان کم کند. بنابراین لازم است شما ابتدا فرم صورت خود را بشناسید.

 • امروزه روش های پر هزینه و پر عوارض مانند تزریق ژل و چربی مورد توجه بسیاری از خانمها قرار گرفته است که قطعا انجام آن برای همه مقدور نیست. همچنین روی آوردن به قرصهای چاقی صورت که بدون تردید آسیب های زیادی به همراه دارد چاره کار شما نخواهد بود. راه های آسانتر, کم هزینه تر و بدون عوارضی وجود دارد که اگر در انجام آن مداومت داشته باشید حتما نتیجه خواهید گرفت. اینجا برخی از راههای طبیعی چاقی  صورت را به شما معرفی میکنیم.

حتما بخوانید: انتخاب رنگ مو بر اساس چهره

چگونه صورت خود را چاق کنم

 • ۱_ همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که آب گرم بافت پوست را شل کرده و چربی های زیر پوست را از بین میبرد. سعی کنید صورتتان را با آب گرم نشویید و بعد از استحمام صورتتان را آب سرد بزنید.

                         

  ۲_ هنگام شستن صورت پوست صورت را به پایین نکشید و فشار زیادی وارد نکنید. سعی کنید پوست صورت را به طرف بالا بکشید تا از افتادگی پوست جلوگیری شود.

   

  ۳_ میوه و سبزیجات زیاد مصرف کنید. خیار مفیدترین میوه برای پوست است, سعی کنید بین وعده ها خیار میل کنید تا آب میانبافتی صورت افزایش پیدا کند.

   

  ۴_شبها قبل از خواب به پوستتان گلاب بزنید, گلاب موجب شادابی و افزایش رطوبت پوست میشود.

   

  ۵_ نشاسته مصرف کنید, سیب زمینی مهمترین منبع نشاسته است که در چاقی صورت به شما کمک میکند, برای وعده صبحانه سیب زمینی پخته و برای شام سیب زمینی سرخ کرده صورت شما را چاق میکند.

   

   ۶_ ماساژ و ورزش صورت انجام دهید.توصیه میشود توسط فردی متخصص این کار را انجام دهید تا با انجام حرکتی اشتباه موجب لاغرتر شدن صورتتان نشوید.

   

  ۷_ با استفاده از عسل, خرما, بادام, پسته, فندق و گردو معجون درست کنید و هر روز یک قاشق از آن را میل نمایید.

   

  ۸_ مصرف چای و قهوه را به حداقل رسانده و آب و آبمیوه جایگزین کنید.

  شما چنانچه ۲ یا ۳ مورد از راهکارهای بالا را به درستی و مداوم انجام دهید بعد ار مدتی تاثیر مثبت آن را خواهید دید.