شنبه تا پنج شنبه ساعت 9-18

دکوپاژ مو چیست و چه انواعی دارد

دکوپاژ مو

دکوپاژ مو یعنی اصلاح رنگ مو و رنگ کردن مجدد مو که یکی از روش های کارآمد در بخش رنگ آمیزی مو محسوب می شود. پس از رنگ کردن موهایتان، اگر تیره‌تر از رنگ دلخواهتان شد، می‌توانید از این روش استفاده کنید. در دکوپاژ از مواد شیمیایی ضعیف تری نسبت به دکلره استفاده می شود. البته باید در نظر داشته باشید که برای جلوگیری از آسیب مو، این کار باید توسط یک آرایشگر مجرب انجام شود. برای این کار می توانید از کارشناسان سالن زیبایی و آرایشگری تخصصی شیبا یاری بگیرید.

یکی از نکات مهمی که باید پس از دکوپاژ مو در نظر داشته باشید این است که برای تقویت مو، از مرطوب کننده ها و نرم کننده های مخصوص استفاده کنید. یکی از مزایای مهم دکوپاژ مو، حذف فوری رنگ موی فعلی و تغییر رنگ و به دست آوردن رنگ موی مورد نظر است.

در واقع این روش به شما کمک می کند رنگ مورد نظر خود را بدست آورید. دکوپاژ روشی ملایم برای خلاص شدن از رنگ موهای ناخواسته است. مواد آن نیز از مواد شیمیایی ملایم تری نسبت به مواد دکلره ساخته شده اند که آسیب را کاهش می دهند. در هر صورت، توجه داشته باشید که این مواد ساقه مو را ضعیف می کنند پس بهتر است در مصرف آن دقت کنید.

دکوپاژ مو

دکوپاژ مو چیست؟

رنگ کردن مو نیاز به یک رویکرد دقیق دارد، در غیر این صورت، نتیجه به دست آمده ممکن است شما را ناامید کند. نکته اصلی در دکوپاژ مو این است که به متخصصان مجرب مراجعه کنید که بدون ایجاد آسیب در ساختار موها، برای دکوپاژ موهایتان اقدام کنند.

شاید بتوان گفت که تنها راه پس از رنگ آمیزی ناموفق موها و یا بازگشت رنگ طبیعی موها ، انجام دکوپاژ است. این بسیار اتفاق می افتد که در راستای مد در رنگ مو، زنان به طور غریزی، به دنبال تغییر ظاهر و استایل خود هستند. اما، گاهی به نتیجه مورد انتظار خود نرسیده و موها تیره تر می شوند.

دکوپاژ مو روشی برای پوشاندن مو با وسیله ای خاص است که هدف آن برعکس رنگ آمیزی است. ذره ای از چنین امولسیونی، رنگدانه های رنگدانه را از مو می کشد و باعث روشن تر شدن موها می شود.

دکوپاژ مو

انواع دکوپاژ

انواع مختلفی از دکوپاژ وجود دارد. بهترین آن از ترکیب طبیعی است. این ترکیب شامل اجزای طبیعی مانند کفیر، روغن و سودا است. چنین مایعی فقط می تواند دکوپاژ جزئی ایجاد کند و تأثیر زیادی روی رنگ مو ندارد. زمانی اعمال می شود که تن مدل مو فقط کمی متفاوت باشد.

برای دکوپاژ مو عمیق و تغییر رنگ مناسب، یک پودر شیمیایی خاص لازم است. چنین روشی بسیار موثر است، اما این دکوپاژ به تارهای مو، آسیب می‌زند و مو خشک و شکننده می شود. اگر تصمیم دارید که رنگ موهای خود را کمی روشن تر کرده و تغییری در موهای خود ایجاد کنید، این یک روش مناسب برای این کار است.

این نکته را نیز باید اشاره کنیم که استفاده از مواد شیمیایی به صورت مکرر و بیش از حد، می تواند آسیب های جدی به موها وارد کرده و دست یابی به رنگی مناسب و دلخواه را دشوارتر کند. برای آن که بتوانید به رنگی زیبا و درخشان روی موهای خود برسید، می توانید از خدمات سالن زیبایی شیبا بهره مند شوید.

اشتراک گذاری

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on pinterest

آخرین مطالب