سالن زیبایی مژه

بهترین راه های رفع چربی مو

۱) آب نارنج را گرفته و سپس آنرا صاف نمایید. مالیدن این آب به موها، چربی های اضافی آنرا می گیرد و پوست سر را نیز ضدعفونی می کند و همچنین موها را براق می نماید. بعد از مالیدن این آب و بعد از گذشت ۴۰ دقیقه موها را خوب آبکشی کنید.

۲) گرد زنبق برای موهای چرب و روشن به عنوان شامپوی خشک به کار می رود. برای این کار باید اندکی گرد را به سر خود بپاشید . ده دقیقه صبر کنید سپس با دقت و قدرت موها راشانه کنید.

۳) برای چربی زدایی مو، هر دو روز یک بار، پوست سر را با جوشانده مخلوطی از گیاهان زیر مالش دهید. این جوشانده علاوه بر خاصیت چربی زدایی، موها را تقویت کرده و از ریزش آنها جلوگیری می کند: تخم گشنیز، بابونه، گزنه، گل ختمی، شاه تره از هر کدام ۲۰ گرم ، در نیم لیتر آب جوشانده، بعد از صاف کردن، پوست سر را با آن مالش دهید.

۴) سر را با آب نمک و نعناع بشویید .

۵) سفیده تخم مرغ را خوب هم زده تا سفت شود و کف کند، سپس آن را به کمک یک مویی به پوست سر بمالید و بگذارید تا خشک شود، سپس موها را شانه زده تا سفیده تخم مرغ های خشک شده بریزد.

۶) ابتدا مقداری گل سرشوی را خمیر کرده و به سر بمالید و بعد آنرا بشویید و بعد مواد دارویی مثل مازو و چفت و یا مواد گیاهی گس که مواد مازویی دارند روی سر بمالید. بهترین کار این است که مازو را با حنا مخلوط نموده و به سر بمالید و اگر می خواهید حنا رنگ بدهد آن را با آب گرم مخلوط کنید.

حتما بخوانید: نحوه استفاده درست از ضد آفتاب

۷) برگ چغند را له کرده و آب آنرا از برگهایش خارج نمایید، این آب برای گرفتن چربی سر بسیار مفید می باشد. پس از گذشت ۲ ساعت می توانید موهایتان را آب کشی نمایید.

۸) استفاده از لیمو و مالیدن آب تازه آن به سر باعث می شود که چربی سر گرفته شود و پوست نرم و شفاف شود.

۹) پوست سر را یک روز در میان با یک قاشق چایخوری ، روغن عنصل به مدت یک ساعت مالش دهید و سپس با صابون معمولی مانند صابون مراغه یا با گل سرشوی اثر چربی را از بین ببرید.

اشتراگ گذاری مطلب

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram